W jaki sposób powstaje gumokorek?

W jaki sposób powstaje gumokorek?

Korek naturalny pochodzi z obszarów śródziemnomorskich. Surowiec pozyskuje się z masywnej kory dębów korkowych, których największe skupiska występują na terenie Portugalii. Kraj ten jest liderem w dystrybucji korka na skalę światową.
granulat

Czym jest korek naturalny?

Ekologiczny korek jest surowcem o wszechstronnym zastosowaniu. Parametry, jakie posiada korek, mocno wyróżniają go na tle innych materiałów. Surowiec jest bowiem nadzwyczajnie lekki, wodoodporny, elastyczny i odporny na ścieranie. Ponadto, jest świetnym uszczelniaczem o hipoalergicznych właściwościach. Dzięki tym cechom surowiec ma zastosowanie m.in. w motoryzacji (arkusze korkowe, podkładki), budownictwie (rolki korkowe), branży dekoracyjnej (korek samoprzylepny) czy obuwnictwie (tkanina korkowa).

Co składa się na gumokorek?

Korek gumowy nazywany jest często korkiem technicznym. Produkcja korka gumowego polega na łączeniu granulatu korkowego, który otrzymuje się głównie z resztek pozostałych po produkcji korków butelkowych, oraz specjalnego lepiszcza poliuretanowego. W tworzeniu korka gumowego duże znaczenie ma jakość i wielkość ziaren korkowych. Dzięki różnej specyfice można dowolnie komponować tworzony materiał, pod względem twardości, gęstości czy elastyczności. W wyniku owego połączenia powstaje wiele materiałów wykorzystywanych głównie w budownictwie i przemyśle.
vega

Materiały powstałe z gumokorka

Do najpopularniejszych produktów wytworzonych z gumokorka, zalicza się arkusze korkowe i rolki korkowe. Służą one głównie do izolacji termicznej i akustycznej powierzchni podłogowych i ściennych. Korek gumowy wykorzystywany jest także w celach dekoracyjnych, jako wibroizolacja w zakładach przemysłowych oraz do wypełnień szczelin dylatacyjnych. Materiały z gumokorka dostępne w różnych wymiarach, można znaleźć na stronie: https://korkrollen.de/gummikork/100-gummi-kork-platte-5mm.html.
Zarówno korek gumowy, jak i naturalny korek ekologiczny, cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Obecne społeczeństwo bardzo ceni kreatywne wykorzystanie zasobów naturalnych. Ekologia jest przecież w modzie. Coraz więcej ludzi stara się żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, poprzez korzystanie z ekologicznych substytutów.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *