Nie tylko biurowe tablice – wielki powrót korka ściennego?

Nie tylko biurowe tablice – wielki powrót korka ściennego?

Do niedawna korek ścienny kojarzony był zazwyczaj z korkowymi biurowymi tablicami, do których można przypinać zdjęcia czy różnego rodzaju ogłoszenia i informacje. Dziś korek ścienny z wielkim impetem powraca do naszych domów, mieszkań i biur w dużo ciekawszej kolorystyce, różnorodnej formie i ciekawym wzornictwie. Jego wszechstronne zastosowanie sprawia, że wykorzystywany jest w wielu dziedzinach naszego życia.
piłka z korka

Co to jest korek ścienny?

Korek ścienny to najwyższej jakości naturalny produkt wykonany z kory dębu korkowego, występującego w klimacie śródziemnomorskim. Korę odbiera się co 9-10 lat bez szkody dla drzewa. Pozyskany w ten sposób surowiec jest przetwarzany w wysokiej jakości materiał wykończeniowy i stosowany do docieplania, wygłuszania czy dekorowania wszelkiego rodzaju pomieszczeń w domach, biurach czy hotelach. Powierzchnie wykończone korkiem są bardzo ciepłe, ciche i przytulne.

Właściwości korka ściennego

Korek ścienny to doskonalej jakości naturalny i ekologiczny materiał wykończeniowy. Dzięki niezwykłej trwałości, elastyczności i ognioodporności, jest idealnym produktem do stosowania zarówno na ściany jak i na podłogi we wszystkich pomieszczeniach – kuchniach, salonach, sypialniach, a nawet łazienkach. Stanowi doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Jego porowata budowa pozwala na świetną cyrkulację wewnątrz pomieszczeń. Jest nieprzepuszczalny dla wody, co zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i innych drobnoustrojów w naszych wnętrzach.
kartka na ścianie kork

Okładziny na ścianę

Ściany korkowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych okładzin ściennych. Wprowadzają bowiem naturalne ciepło i czynią pomieszczenie przytulnym i komfortowym, a jednocześnie są niezwykle dekoracyjne. Dzięki zastosowaniu korka ściennego, wnętrze nabiera indywidualnego stylu i zachwyca swoją oryginalnością i naturalnością. Korek, po zamontowaniu na ścianę nie wymaga lakierowania lub impregnacji, gdyż jego powierzchnia jest fabrycznie zabezpieczona warstwą wosku, która chroni go przed zabrudzeniami.

Korek ścienny to idealny ekologiczny i w pełni naturalny produkt. Szeroka gama wzorów i kolorów tego materiału, jaką między innymi znajdziemy na stronie https://cork24.co.uk/cork-rolls/64-cork-roll-6mm-10m.html, pozwala nadać wnętrzom niecodzienny styl i elegancję. Projektanci wnętrz w wielu krajach europejskich sięgają po niego już od wielu lat. W Polsce również przeżywa swój renesans.