Pianka Icynene – pobieżna specyfikacja produktu.

Pianka Icynene – pobieżna specyfikacja produktu.

W sektorze budowlanym bez ustanku pojawiają się nowatorskie założenia techniczne. Jakieś artykuły, nie do wyobrażenia jeszcze kilka lat temu, teraz z powodzeniem używamy na budowach. Wzorem może okazać się ocieplenie budynków, co przywdziewa co chwila nowatorskie formy. Niezależnie od tego czy potrzebujemy nagrzewać ściany czy dach to odkryjemy na rynku preparaty, jakie uczynią to w tryb prosty i błyskawiczny. Co najważniejsze dodatkowo ich cena nie powala na kolana, jest do zaakceptowania dla prostego klienta. Jednym z takowych preparatów jest pianka zwana Icynene, przy wykorzystaniu której jesteśmy w stanie stworzyć izolację techniką natryskową.

Do tej pory w specjalności ociepleń królowała wełna mineralna wraz ze styropianem, jednak obecnie pokazał się dla nich nowy konkurent i wyśmienicie, zyska na tym tylko i wyłącznie klient.
iycene
Nadmieniona przedtem pianka charakteryzuje się efektywnością, nieduża doza pianki ma pokaźniejszą wartość izolacyjną niż niemal dwa razy więcej wełny mineralnej. Jest to zaleta, której nie idzie nie doceniać. Adresat jest w coraz większym stopniu świadomy i dlatego również przykładamy coraz pokaźniejszą rangę do bezpieczeństwa i ekologii wykorzystanych przez nas materiałów. Skoncentrujmy się pierwszym wspomnianym. A więc pianka Icynene jest półproduktem samogasnącym, co w zrozumiały sposób przeciwdziała rozprzestrzenianiu się ewentualnego ognia. Co ważne fabrykant pianki zaręcza, że nie odszukamy w niej żadnych trujących kompozytów, ani takowych, jakie w obojętnie jaki sposób zdołałyby nam zaszkodzić. Tryb położenia pianki (natrysk) pozwala na precyzyjne pokrycie przestrzeni, przeniknięcie w każdą lukę, co jest znacznie łatwiejsze niż w wypadku wykorzystania wełny czy styropianu. Dowolny składnik dachu pozostanie odpowiednio izolowany. Znika dodatkowo problem marnie spasowanych komponentów jak przykładowo kasetonów styropianowych. Pianka buduje całokształt, a przy tym rozszerza się wespół z budynkiem. Następną wartością takowego założenia jest szybkość wykonania. Zaizolowanie powyżej stu pięćdziesięciu m2 powierzchni pochłania w przybliżeniu dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to wynik bardzo dobry. Paroprzepuszczalność i trwałość na przewiewy stoją na bardzo dużym poziomie, wolno bez kłopotu zestawiać je ze płytą styropianową czy wełną mineralną. Materiał oddycha, a do tego blokuje podmuchy wiatru. Warto zobaczyć, że fabrykant pianki zapewnia na nią aż 25 lat poręki, co winno dać nam do dumania. Sporo informacji znajdziemy tutaj h2foam-lite, pomiędzy innymi na temat właściwości akustycznych pianki, jakie dodatkowo stoją na okazałym poziomie. Jak wolno się domyśleć patrząc na porękę, jaką udziela producent pianki, jest ona solidna i w rzeczy samej ciężko ją zniszczyć. Co najważniejsze zachowuje własne właściwości izolacji, więc nie musimy się martwić, że za 5 czy 10 lat towar przestanie realizować swoje funkcje. Pianka Icynene to materiał, na jaki możemy odważnie postawić.