Doborowa metoda termoizolacji

Doborowa metoda termoizolacji

W ostatnich latach metoda termoizolacji bazującej na natrysku pianki poliuretanowej (ang. spray insulation foam) zyskuje sobie coraz większą popularność. Nie ma w tym nic dziwacznego, albowiem metoda ta cechuje się licznymi walorami,

jakich trudno nie uznać, takimi jak niezmiernie wysoka wytrzymałość na szkodliwe chemiczne czynniki, możliwość zastosowanie nawet w krańcowych warunkach cieplnych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), praktycznie zerowa podatność na pleśń oraz grzyby, łatwość oraz wygoda jeżeli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków łączących się z jej zastosowaniem oraz wiele innych.

Przeznaczenie

Piankę poliuretanową jesteśmy w stanie zastosować w obrębie pomieszczeń, na murach oraz suficie, zewnętrznie (na dachach), jesteśmy w stanie również użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji poprzez napełnienie pianką jej pustych elementów (taka pianka musi być jednak o wiele o wiele bardziej odporna na ściskanie niż inne jej postaci). Pianka poliuretanowa doskonale sprawdza się również w termoizolacji zbiorników.

Po czym poznać piankę spray insulation foam dobrej jakości?

Wzniosłej jakości pianka poliuretanowa ma cechować się w szczególe trwałością, szczelnością oraz wysoką wydajnością. Jej przeznaczenie prócz izolacji cieplnej może dodatkowo zaowocować na przykład wygłuszeniem oraz błogim dla oka następstwem poglądowym (na pewno przy inteligentnym naniesieniu). Powinna również wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych powierzchni. To niezmiernie ważne jeżeli chodzi o solidność izolacji, albowiem w pustych przestrzeniach ma okazję pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większość podmiotów używających piankę poliuretanową wysokiej jakości proponuje również swoim klientom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na właściwości tego materiału należyte firmy mogą sobie na to pozwolić oraz jeżeli usługodawca nie pragnie udzielić nam gwarancji – może to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego produktu. Na izolacji nie warto oszczędzać – jeżeli jest ona poprawnie wykonana zezwoli nam to przez lata uniknąć remontu oraz związanych z nim wydatków.

Więcej na ten temat tu: